מספר שעות בפריז או המתנה לקונקשן

אם אתם בהמתנה לטיסת המשך או רכבת המשך ויש לכם בין כמה שעות ועד 24 שעות בפריז, להלן מידע והמלצות לעד 24 שעות בפריז, כולל המלצה על מספר מלונות מצויינים הסמוכים לנמלי התעופה של פריז ולטרימל של הרכבות הבין ארציות ובין עירוניות. מה שלא תעשו בפריז ב-24 שעות שיש לכם, אל תפספסו את האוכל הצרפתי, קחו לכם שעתיים, שבו במסעדה טובה ותתענגו על אוכל צרפתי אמתי, ללא ספק חלק מהחוויה הצרפתית-פריזיאנית היא האוכל, לחילופין שבו באחד הביתי קפה הנודעים של העיר, שבו בחוץ על המדרכה ותתענגו על כוס יין ועל פלטת גבינות.

מסלול ראשון :
המסלול המוצע לפניכם מקבץ בו מספר נקודות חשובות בפריז, מתחילים בשדרות סן. ז'רמיין ומסיימים במגדל אייפל. המסלול ממצא ובצורה מעגלית, כאשר המסלול תיירותי ומותאם לתיירים שלא היו בפריז ורוצים לחוות במספר שעות את העיר הנפלאה הזו ולראות את האתרים החשובים, שימו לב המסלול ארוך, קחו לכם נעליים נוחות, הצטיידו במים ובכובע אם בקיץ, קחו לכם הפסקות מנוחה אם זה בבתי קפה, פארקים, או ספסל על הדרך. אם המסלול נראה לכם ארוך מדי, ניתן לוותר על אתרים מסוימים, פשוט ראו מה מעניין אתכן יותר, כדי לקצר את הדרך ניתן לוותר על הרובע הלטיני ולעבור ישר לכנסיית נוטרדאם, או לחילופין לוותר על מרכז פומפידו ומנוטרדאם להגיע ישר ללובר.

 דרכי הגעה :

 דרכי הגעה לנקודת פתיחה של המסלול משדה התעופה לשדרות סן ז'רמיין
RER רכבת- קחו משדה התעופה שארל דה גול קו B3 הכחול ורדו בתחנת St-Michel Notredam, משם שתי אופציות, א. ללכת דקותיים לכיוון מערב אל עבר תחנת St.Michel, שם לקחת את מטרו קו 4 סגול ולרדת בתחנת st.Germain. ב. ללכרת ברגל דרומה על רחוב Rue Danton ולחבור לשדרות St.Germain

דרכי חזרה ממגדל אייפל לנמל התעופה שארל דה גול
בקצה המערבי של מתחם מגדל אייפל ישנה תחנת רכבת champe de Mars-Tour Eiffal, RER, משם לוקחים קו C הצהוב עד תחנת St.Michel - Notredam, יורדים בתחנה זו ומחליפים רכבת לB צבע כחול לכיוון נמל התעופה שארל דה גול.

דרכי הגיעה לנקודת פתיחה של המסלול בתוך העיר, שדרת סן ז'רמן
מטרו הקו מספר 4, הסגול, מצפון לדרום, ( תחנות סופיות, Porte de Cligancourt-Porte d'orleans ) רדו בתחנת  - St-Germain des-pres. 
מטרו קו מספר 10, סוג של חום, מערב למזרח, ( תחנות סופיות , Boulogne Pont de st-cloud-Gare d'Austrelitz ) רדו בתחנת Mabilion. 
מטרו קו מספר 12, ירוק צפון מזרח לצפון מערב, ( תחנות סופיות, Porte de la Chapelle-Mairie s'issy ) רדו בתחנת  Rue de Bac.
אוטובוס קו מספר 86 אדום, מרכז מזרח, ( תחנות סופיות,  Saint Mande/demi Lune-st.Germain des pres ) רדו בתחנת St-Grmain
אוטובוס קו 87 סגול, מזרח מערב, ( תחנות סופיות, Porte de Reuilly - Champ de Mars ) רדו בתחנת Odeon
אוטובוס קו 68 סגול, צפון דרום, ( תחנות סופיות , Place de clichy-Chatilon Monrouge ) רדו בתחנת Bac St.Germain

 

המסלול :

1. התחילו את המסלול בבוקר שרובע השישי בשדרת סן.ז'רמיין המדוברת, שבו באחד בתי הקפה, לגמו קפה וראו את העוברים והשבים, בשדרה ישנם בתי קפה לרוב חלקם מפורסמים בכל העולם.


2. המשיכו מזרחה לכיוון הרובע החמישי, זהו רובע הלטיני, רובע הסטודנטים, שם תמצאו חנויות מוסיקה לרוב, חנויות בגדים ייחודיות ומבנים מודרניים כעתיקים עוצרי נשימה, תטיילו ברחובות הקטנים, צפו בצעירים הסטודנטים מכל העולם הפוקדים את האוניברסיטאות, קנו לכם איזה בגד, או איזה תקליט והמשיכו צפונה לכיוון נוטרדאם. כדי להגיע לרובע זה, פשוט המשיכו על שדרת סן ז'רמן מזרחה עד לפינה של Pont de sully ו  Q de la Tournelle שם גם נמצא המכון העולם הערבי .


3. נוטרדאם, כדי להגיע לנוטרדאם, עלו לכיוון נהר הסיין על רחוב  Q de Montebello, לכיוון מערב ( כיוון כללי ) עד אשר תגיעו לרחוב rue d'Arcole שם תיקחו ימינה ותגיעו לכנסייה. 
הכנסייה הידועה בעולם ממוקמת על האי אייל דה לה סיטה, במרכז העיר, הקתדרלה האגדית עם האלמטיים הגוטים וימיי הבייניים. בדרך כלל יש תור ארוך מאוד להיכנס לאתר, לכן תחשבו פעמיים, כי זה או להיכנס לכנסייה או למוזיאון הלובר מאוחר יותר. אתם בהחלט יכולים להתפעל מהעצומה של הכנסייה גם מחוצה לה, להתרשם מהמבנה מהמפלצות של המבנה, מחלונות רוזטה המדהימים. על האי עצמו ישנה מסעדה/בית קפה הממוקמת בקצה האי על המים, Taverne Henri IV, שם תוכלו לנוח על כוס פרייה, כוס יין ולנשנש כריך או פלטת גינות. משם מצפינים לדגה הימינית אל עבר מרכז פומפידו.


4. מרכז פומפידו, בכדי להגיע לכיכר פומפידו פשוט המשיכו צפונה אל עבר הגדה הימינית על רחוב  Rue d'Arcole, המשיכו מצד שמאל של  Esplande de la Libaeration, הרחוב מתחלף ל Rue du renard והגיעו כעבור כקילומטר למרכז פומפידו. 
מהמבנים הייחודים של העיר ובכלל. מוזיאון לאומנות מודרנית, אם אתם בעניין של אומנות מודרנית, אזי מומלץ להיכנס. אם לא שבו על הרצפה בכיכר הסמוכה ( " פעילות " שנהוג לעשות " ) והביטו במנה המרשים עם הצינורות החיצוניים שעליו, כמו כן תוכלו לצפות באומנות רחוב. משם אתם חוזרים לכיוון נהר הסיין למוזיאון הלובר.


5. הלובר, בכדי להגיע למוזיאון הלובר ממרכז פומפידו, רדו דרומה ( כיוון כללי ) לכיוון נהר הסיין, משדרת  Bd. de Sebastopol ( מקביל למרכז פומיפדו ), פנו ימינה במקביל לביין על רחוב Rue de rivolli,  כקילומטר וחצי ותגיעו למוזיאון.
 מוזיאון הלובר נחשב למוזיאון המפורסם בעולם, שם תוכלו לראות את " המונה ליזה " של ליאונרדו דה וינצ'י , " ונוס ממילו " ועוד מאות יצירות אחרות וטובות. העניין הוא כזה, גם יום שלם ויותר לא יספיקו לראות את הכל, כדאי להיות מכווני מטרה ,אם ברצונכם לראות את הפופולריים ביותר, או שמא לראות תערוכה מתחלפת, העיקר תהיו ממוקדים, כי אל תשכחו, אין לכם הרבה זמן בפריז והיד כוד נטויה. אתם יכולים לדלג על התורים הארוכים ע"י קניית כרטיס דרך האינטרנט, או להיכנס דרך פורט דה ליון ( סגור בימים ג'ו ו' ) או דרך מרכז הקניות קארוסל דה לובר. משם לגני טוולירי.


6. גני טוולירי, Tuileries Garden, כדי להגיע לגנים פשוט המשיכו ברך שממנה הגעתם והגנים יהיו צמודים ללובר. גנים נעימים, יפהפיים, עם אגם, עצים, מדשאות, בתי קפה, לכו להנאתכם ותחוו את אחת מהנאות של המקומיים, שוטטות. אתם כרגע ברובע הראשון, בדרך לשדרות שאנז אליזה.


7.שאנז אליזה, בסוף גני טוולירי אתם תגיעו לכיכר קונקורד, ומשם בעצם מתחילה שדרת שאנז אליזה הידועה, בתחילת השדרה עדייןתחת עצים וירוק, אט אט יצוצו בתי קפה, מסעדות, חנויות מותג יוקרתיות, אולמות רכבים יוקרתיים. אפשר לשבת לנוח, לאכול משהו בבתי קפה אשר בשדרה, אבל שימו לב, המחירים מאוד יקרים. בקצה השדרה, שער הניצחון.


8. שער הניצחון, אחד מסמלי פריז העיקריים, גם אם אתם לא מעוניינים לעלות לגג השער, לתצפית ואו להסתובב מתחת, שווה לראות את המונומנט האדיר הזה. כמו כן הכיכר מסביב לשער, כיכר שארל דה גול, מרשימה עם כמות הרכבים והנתיבים שבה. ( חוויה לא קלה לנהוג בה ). בנקודה זו אנו פונים אל עבר מגדל אייפל.


9. מגדל אייפל, בנקודה זו " רדו " אל עבר הגדה השמאלית של הסיין, דרך אחת השדרות היוצאת משער הניצחון, אם זו Av.Marceau, או Av.d'lena או ברחובות הקטנים שביניהם, תיהנו בהליכה ברחובות פריז, מדיי פעם יבצבץ לו מגדל אייפל, בשלב מסוים אתם תגיעו לגדות הנהר ותראו את המגדל, משם הדרך קצרה.

 

מסלול שני  :


דיסנילנד פריז
אם יש לך מספר שעות בפריז ואתם עם ילדים, ישנה אפשרות להגיע לדיסנילנד, אולי תפספסו את העיר, אבל ילדכם לבטח ישמחו. דיסנילנד פריז מיעוד לילדים לכל המשפחה, יש שם מתקנים נהדרים, מסעדות, חנויות ואף מלונות, אם יש לך יממה ואתם רוצים להיות בסביבה של דיסני, אז אולי כדאי לקחת לכם מלון ללילה. למחרת היום סעו שמחים ומרוצים חזרה לשדה התעופה והמשיכו משם. להלן דרכי הגעה :

מנמל התעופה שארל דה גול לדיסנילנד פריז
1
. קחו מטרמינל 2 בשארל דה גול את הרכבת המהירה TGV, הרכבת תגיע תוך כ-12 דקות ליעד המבוקש. מחיר עלות מ-14 יורו עד ל-34 יורו, תלוי באיזה מחלקה מבקשים לשבת. ניתן לרכוש כרטיסים גם בתחנה בשדה התעופה, מחלקת Grandes Lignes במשרד הכרטיסים. לוח הזמנים של הרכבת המהירה לדיסנילנד פריז, הרכבת יוצאת כל 15-60 דקות, הראשונה תצא ב 6:45 בבוקר והאחרונה ב 21:55 בערב.
2. אם יש לכם סידורים בעיר, או מלון בעיר ואתם מבקשים להגיע לפריז ומשם להגיע לדיסני לנד, אזי קחו מנמל התעופה רכבת RER קו B הכחול עד לתחנת Chatelet Les Halles, מאותה תחנה קחו את הקו A4 תחנה ארונה דיסני, ברכבת עוצרת גם ב Gare De Lion.

מסלול שלישי :
מסלול בעקבות המינגווי ואומנות מודרנית.
המינגווי היה אחד הסופרים החשובים של המאה ה-20, הספר הידוע שלו " הזקן והים " , " איים ברם "  הוא הי נהנתן, חתרני וידע לשתות, המסלול הבא ייקח אתכם למספר נקודות בהם ישב ופעל, לא ניתן במספר שעות ואו ביום אחד לספוג את כל המקומות שקשורים אליו, אך ננסה להיפגש עם מספר חשובים." נתחיל במרכז פופמידו, שם מוצגות גם יצירותיו של פיקסו- קוביזם, נמשיך לחנות הספרים החשובה והמפורסמת בהם ישבו אמנים מ " הדור האבוד " ומאוחר יותר " מדור הביטניקים " , כמובן שנטייל בסן ז'רמיין, מקומות מסוימים בהם המינגויי ואחרים ישבו. לאחר מכן נקפוץ למוזיאון אוגוסט רודן שלמרות שהיה פסל " מודרני " הושפע מאוד מאומנות קלאסית. לסיכום, למרות שהאופי של הטיול שונה קצת, אנחנו נסיים כתיירים טובים במגדל האייפל, זאת עדיין פאריס.

דרכי הגעה :

דרכי הגעה מנמל התעופה שארל דה גול למרכז פומפידו פריז :
קחו משדה התעופה רכבת B צבע כחול RER, רדו בפריז בתחנת  Chatelet Les Halles, תגיע לרחוב Rue De Rivoli ומשם " עולים " צפונית משהו על שדרת De sebastopol עד אשר מגיעים לרחוב rue Rambuteau ופונים ימינה ברחוב זה, פחות מ-100 מטרים והגעתם למרכז פומפידו.

דרכי חזרה ממגדל אייפל לנמל התעופה שארל דה גול
בקצה המערבי של מתחם מגדל אייפל ישנה תחנת רכבת champe de Mars-Tour Eiffal, RER, משם לוקחים קו C הצהוב עד תחנת St.Michel - Notredam, יורדים בתחנה זו ומחליפים רכבת לB צבע כחול לכיוון נמל התעופה שארל דה גול.

המסלול :

1. מרכז פומפידו, המרכז לאומנות מודרנית, מוזיאון פומפידו ממוקם ברובע השלישי של פריז, מומלץ לכל חובבי אומנות באשר הם, לרבות אומנות מודרנית. נפתח ב-1977 ומאז לא מפסיק להפתיע, אתם תזהו את הבניין במידית, זה הבניין הבנוי הפוך, כלומר כל הצינורות, חשמל, מים...ממוקמים מחוץ למבנה. תמצאו במוזיאון אומנות פוביסטית - מאטיס, סוריאליסטית - דאלי, מאן ריי, קוביזם- פיקסו, ז'ורז' בארק. כמובן שיש עוד יצירות של רבים וטובים אחרים. במוזיאון יש גם גלריית ילדים, תערוכות מתחלפות, סדנאות, חנויות, חנויות ספרים, מופעי מחול, מסעדה,קפה ועוד.. תהנו גם לנוח ברחבה של המוזיאון בה תוכלו לשבת ולהתפאר מהמבנה. רחוב - Rue Beaubourg 19. בדרך ליעד הבא, אתם תעברו לרגלי הנוטרדאם. רדו לכיוון הנהר, בדרך שבאתם אתם תחברו בשלב מסוים לרחוב  Pl du Chatelet ומשם לגשר  Pont au change אשר יביל אתכם לאי דה סיטה שם תראו את נוטרדאם. תעברו במקביל אליכם מצד שמאל לרחוב rue de La citeו צאו מהאי לגדה השמאלית, תעברו את רחוב  Quai de Montebello ורחוב הבא קחו ימינה לחנות שייקספיר.

2. Shakespeare & co חנות ספרים, מדרימים אל עבר הגדה השמאלית, אוקי, החנות הספרים הראשונה שייקספיר נפתחה כבר ב-1919 ע"י סילביה ביץ', החנות הייתה ממוקמת במיקום אחר. ישבו בה סופרים ומשוררים ( בין השאר ) מ " הדור האבוד " כהמינגווי, ג'יימס ג'וייס ( יוליסס ) עזרא פאונד ועוד.. החנות נסגרה עם כיבוש הנאצים ב-1940. חנות ספרים נוספת נפתחה ב-1951 ע"י ג'ורג' וויטמן, ב- 37 rue de la Buchrie, השם המקורי ששל החנות היה לה מיסטרל, אך שונה לשייקספיר & קומפני כאות מחווה לחנות המקורית ולגברת שפתחה אותה. ה"סיבוב השני " שימש את " דור הביטניקים " סופרים כמו אלן גינזבורג וווילאם ס. בורוז. החנות מקסימה, עם פינות מלאות בספרים, סופרים מקראים מספריהם, סדנאות ועוד.. וכעת לסן ז'רמיין.

3. סן ז'רמיין, מהחנות המקסימה אתם יורדים דרומה על Rue Saint. Jacquesi, ומשם ימינה לסן ז'ריימן, ובכן בשדרה זו היו מספר מקומות אותם המינגווי ואחרים פקדו, החשובים,  לה דה מאגו, les deux Magots, בית קפה ספרותי, המחיר יקר, אבל כדאי, ישבו שם המינגווי, פיקאסו, ג'יימס ג'ויס, קאמי ועוד.. מסעדה נוספת חשובה לחובביי הג'אנר, היא בראסרי ליפ, המסעדה שהמינגויי משבח בספרו " חגיגה נודדת " ,  Brasserie Lipp, 151 St.Germain bd. שבו היכן שהמינגווי ישב, לגמו בירה צוננת ואכלו את הנקניקיות המפורסמות. ישנם עוד מספר בתי קפה/ מסעדות שהמינגווי פקד בשדרה, אבל ייקח לכם כמה ימים לפקוד את כולם. וכעת למוזיאון רודן.

4. מוזיאון רודן, מגיעים לסן ז'ריימן פינת rue De Bac ופונים שמאלה וימינה שוב ב rue de Varnee עד אשר מגיעים למדשאות המוזיאון, אחד המקומות השלווים בפריז. המוזיאון מציג כ-6000 פסלים, רובם בגן הנפלא, בנוסף עוד אלפי ציורים, צילומים, ועבודות אומנות. המוזיאון מציג באוטל בירון, שם פעל, בנוסף לחפצי האומנות של רודן, תוכלו להתרשם גם מיצירותיו של ואן גוך ורנאור. Rue de Varnee 79.

5. מגדל אייפל.

ראו גם מלונות מומלצים בפריז

 

Zamir Sivan CEO