רובעיי פריז

התמצאות בעיר :
ישנם 20 רובעים לפריז, הרובעים נקבעו ע"י נאפוליון ב-1860. הרובעים נעים מהרובע הראשון אשר במרכז פריס צפונית לנהר הסן, צפונית אליו צמוד רובע מספר 2 ומשם עם כיוון השעון עד כאשר אט אט הרובעים מתרחקים ומתרחבים. רובעים בפריז פריז מחולקת ל- 20 רובעים (arrondissements), אשר נקבעו על ידי נפוליאון השלישי בשנת 1860. הרובעים מסודרים בצורת ספירלה מתרחבת.. הרובעים המבוקשים יותר נמצאים בצד המערבי של העיר, הם נחשבים יוקרתיים ומתגוררת בהם אוכלוסיה עמידה. ואילו בצד המזרחי נמצאים רובעים המאכלסים את המעמד הבינוני והנמוך. שמות הרובעים נקראים על פי מספרם, למשל 3ème או בקיצור 3e. כאשר תצטרכו לאתר כתובת מסוימת, תוכלו להיעזר במיקוד מכוון ששתי הספרות האחרונות שלו זהות למספר הרובע. בעמוד זה ריכזנו עבורכם מידע על כל הרובעים בפריז, יחד עם המלצות על אטרקציות ואתרים מעניינים בהם:הרובע הראשון - לובר - שאלה, באנגלית נקרא Paris 1st Arrondissement. זהו אחד מהרובעים הקטנים עם כמות אוכלוסיה הנמוכה ביותר. הרובע מיועד מתפקד כרובע מנהלתי, מסחר, בנקים, כמובן שתיירות, יש בו מוזאונים, פארקים, ברים, מסעדות. מבקרים בו כ-800,000 מדי יום. מהאטרקציות החשובות ברובע מספר 1 בפריז, אז יש לנו את המוזיאון הפןפלרי בעולם, הוא הלובר, The Louvre, גני טווילרי, מוזיאון האורנז'רי, תחנת הרכבת שאטלה - לה אל, מתחנות רכבת הגדולות בעולם. כנסיית סנט אסטאש, הכנסייה הגותית סנט שאפל ועוד הרבה אטרקציות. כאמור הרובע הראשון של פריז הינו אחד מהרובעים הקטנים והעתיקים בעיר, עם כמות האוכלוסייה הנמוכה ביותר.  זהו גן עדן לתיירים.
מלונות מומלצים במיוחד ברובע לובר שאלה :

Hotel O Paris by Elegancia - פרטים והזמנה
Best Western Premier Hotel Opera Richepanse - פרטים והזמנה

הרובע השישי - סנט ז'רמיין - לוקסמבורג, הרובע השישי של פריס הינו מהפופולרים של העיר, ממוקם מדרום לנהר הסן, ידוע בעיקר בגלל כנסיית סנט. ז'רמן, מנזר בנדיקטי שהוקם המאה ה-6, כמו כן ברובע ממוקמת שדרת סן. ז'רמן הפופולרית המשתרעת כעל 3 ק"מ, מהשדרות הידועות בעולם עם חיי לילה תוססים, השדר ה הייתה אופנתית עוד מהמאה ה-17, במאה ה-20 חיי הלילה במקום פורחים, כיום ברים, מסעדות ובתי קפה הידועים בעולם ממוקמים במקום, קפה לה די מאגו למשל שהיה מוקד משיכה לכל המי ומי, כמו כן עד היום השדרה מושכת אליה אמנים, סופרים... מכל העולם. ברובע השישי תוכלו ליהנות גם מאתרים כמו מוזיאון אורסה- אומנות אימפרסיוניסטית, מוזיאון הפסלים רודן, הקטקומבות - לאלה שמסתדרים במקומות סגורים, לאלה שלא מפחדים מדברים אפלים כמו גלגלות, אז המקום מומלץ, אתם יורדים במדרגות תלולות שלא נגמרות ומגיעים למבורך של גלגלות ועצמות של כ-2 ק"מ. 
מלונות מומלצים ברובע השישי של פריז :

Au Manoir Saint German - פרטים והזמנה
Best Western A La Villa des Artistes -פרטים והזמנה

הרובע השמיני - שאנז אליזה - מדלן,  הרובע השמיני של פריז, הינו אחד מהרובעים הפופלרים, ריכוז הגבוה של המלונות נמצא באזור זה.. והסיבות הן האטרקציות שיש לרובע להציע, מהחשובות מהן, שדרות שאנז אליזה, מהשדרות הפופלריות בעולם, עם החנויות היוקרתיות והמותגים ובתי הקפה והמסעדות, בקצה אחד של השדרה כיכר קונקורד ובקצה שבני אתר נוסף מאוד חשוב של הרובע ושל פריז בכלל, אחד מסמלי פריז, שער הניצחון, כמו כן ברובע ממוקם משרדו של נשיא צרפת.

מלונות מומלצים ברובע השמיני :

Hotel Elysees Mermoz - פרטים והזמנה 
Hotel De L'Arcade - פרטים והזמנה

הרובע התשיעי של פריז - האופרה - האוסמן, רובע מספר 9 גובל עם רובע מספר 8 במערב, 10 במזרח ורובע 2 בדרום. הרובע מתאפיין באוכלוסייה מגוונת, אך בוגרת יותר, בדרומו של הרובע התשיעי ניתן לחוש פעילות מרובה יותר, חיי לילה פוריים יותר. ברובע ניתן לגלות חצרות יפות ורחובות קטנים ונסתרים. בתי קולנוע וחנויות יוקרה לרוב. בשדרות אוסמן ניתן לפגוש ולשוטט בחנויות כלבו יוקרתיות אליהן מגיעים מכל העולם, גאלרי לפייט למשל.

מלונות מומלצים ברובע התשיעי בפריז :

Sait-Petersbourg Opera - פרטים והזמנה
Intercontinental Paris Le Grand - פרטים והזמנה

הרובע הרביעי של פריז - מרכז פומפידו - מארה,  הרובע הרביעי גובל עם רובע ממספר 1 במזרח. ברובע מונומנטים חשובים כמו מרכז פומפידו, המוזיאון לאומנות מודרנית הייחודי, עם הצינורות אשר ממוקמים מחוץ לבניין, כמו כן ברובע אחת מהכנסיות הידועות בעולם בכלל וכמובן בפריז, קתדרלת נוטרדאם המפוארת והמרתקת. תוכלו לראות את עריית פריז במבנה מתקופת הרנסאנס, Place de vosges, ניתן לטייל גם בחלק הדרומי של  La Marais מימיי הבייניים החלק ההיסטורי של פריז, כיום מזוהה יותר עם קהילת הגאה. ברובע הרביעי תוכלו ליהנות מרחובות צרים, בתי קפה לרוב ותעסוקה רבה.  הרובע הרביעי מכיל את החלק המרכזי והתוסס של אזור המארה (Marais). ביקור ברובע יפגיש אתכם אם הרבה מסעדות אופנתיות וברים מעוצבים. תוכלו ליהנות מטיול ברחובות צרים ומפותלים עם בתי קפה מזמינים.

מלונות מומלצים ברובע הרביעי של פריז :

Hotel Caron - פרטים והזמנה
Villa Mazarin - פרטים והזמנה

הרובע החמישי של פריז - הרובע הלטיני, הרובע של הסטודנטים, ללא ספק מהרובעים הצבעוניים יותר, מאופיין בחנויות ייחודיות של בגדים זולים, חנויות ספרים ותקליטים ומסעדות מזרחיות זולות, כמו כן מוסדות לימודיים חשובים לרבות האוניברסיטה. אחת מהחנויות החשובות יותר בתרבות הספרות של המאה ה-20 ממוקמת ברובע הלטיני בפריז, היא שייקספיר אנד קומפאני, החנות המזוהה עם דור הביטניקים, ג'ק קארוואק, המינגווי, ווילאם ס. בורוז, שחלקם היו פוקדים את המקום. השם " רובע הלטיני " מתייחס לשפה הלימודית באזור עוד מימיי הבייניים. ממוקם בגדה השמאלית של הסיין, אווירה צעירה וחיה, חיי סטודנטים. חלק האתרים שניתן לראות הם כמובן אוניברסיטת סורבון, מהאוניברסיטאות היוקרתיות בעולם, נוסדה ב-1253.  ברובע תמצאו את " גשר האהבה " גשר שמתחיל ברציף טורנל ברובעי הלטיני ומסתיים איל דה לה סיטה, על הגשר נעולים מאות מנעולים של אוהבים בפריס, אשר נעלו את המנעול והשליכו את המפתח לנהר, ( רק בפריז..).  רחוב רו מופטאר הרחוב הראשי עם מרצפות רומיות, מכון העולם הערבי - מוזיאון לאומנות ערבית בבניין יוצא דופן שנבנה בשנות ה-80 עם טכנולוגיית אור וחום ייחודית, הגן הבוטני - ז'ארדן דה פלאנט, ניתן לראות גם את הפנתיאון ושדרת סן מישל.  הרובע החמישי - Paris 5st Arrondissement הרובע הלטיני ממוקם בגדה השמאלית של הסיין,   הרובע משמש גם כאזור המחייה והבילויי של הסטודנטים הצעירים בעיר.

מלונות מומלצים ברובע הלטיני :

Hotel Minerve - פרטים והזמנה
Grand Hotel Saint Michel - פרטים והזמנה

הרובע השביעי של פריז - אינוולידס - אייפל, הרובע של האריסטוקרטים של פריז. ברובע השביעי נקודות ציון חשובות כמו מגדל אייפל, קבר נפוליאון, מוזיאון רודן ועוד, בנוסף הרובע מאכלס מבנים ומוסדות ממשלתיים. הרובע ממוקם בגדה השמאלית ( דרומית ) של הסיין. כאמור ברובע זה ממוקם אולי הסמל שהכי מזוהה עם פריז, זהו מגדל אייפל, המגדל הכול כך מרשים שלא נמאס לראותו גם אם ראיתיו יותר מפעם אחת. הרובע נקרא על שם המגדל ועל שם  Hotel des Invaaides, זהו אחד המונומנטים החשובים בפריז, בו מספר מוזיאונים הקשורים להיסטוריה הצבאית של פריס ומקום קבורתו של נפוליאון בונפרטה. ברובע מתגוררים מפורסמים לא רק צרפתיים. ברובע בתי קפה ופאבים לרוב.

מלונות מומלצים ברובע השביעי בפריז- אייפל :

Jardins Eiffel - פרטים והזמנה

הרובע השני - אופרה - ברוס, רובע זה משמש כאזור עסקים חשוב, ובו ממוקם שוק המניות הוותיק של פריז. אחד היעדים המוכרים ברובע הוא כיכר פלאס דה ויקטואר (Place des Victoires), שממוקמת צמוד לרובע הראשון. במרכז הכיכר ישנה אנדרטת זיכרון לכבוד המלך לואי ה-14. מומלץ להגיע לאזור הכיכר אם אתם מעוניינים לסייר בשכונה יוקרתית, ולערוך קניות בבוטיקים של מעצבי אופנה בעלי שם עולמי. מלבד זאת חובבי האמנות עלולים למצוא עניין בשני מוסדות להיסטוריה של האמנות הנמצאים בסמוך לכיכר - הפורום הגרמני (The German Forum for Art History) והמכון הצרפתי (French Institut national d'histoire de l'art).

מלונות מומלצים ברבע השני של פריז :

 

 

 הרובע השלישי - טמפל - רפובליק, שטחו של הרובע השלישי הוא מהקטנים שברובעי פריז, ומשתרע על פני כ-1.1 קמ"ר בלבד. ברובע זה נמצא החלק העליון של המארה (Marais) - אחד מהאזורים העתיקים ביותר בעיר. המארה איכלס בעבר קהילה יהודית ומשפחות בורגניות. תוכלו לבקר כאן במוזיאון פיקאסו (Musée Picasso) שמציג לראווה אלפי יצירות של האמן המפורסם. מוזיאון נוסף ברובע הוא המוזיאון ההיסטורי של פריז - קרנוולה (musée Carnavalet) הכולל מגוון פריטים ייחודיים מכל אורך שנות הקיום של העיר.

 

מלונות מומלצים ברובע השלישי בפריז :

 

 


הרובע העשירי - גארד דה נור-גארד דה לה Paris 10st Arrondissement אף על פי שהוא ממוקם קרוב כל כך למרכז העיר, רובע זה כמעט ואינו מוכר לתיירים. זהו אזור שנשלט על ידי מעמד פועלים ועם הזמן נמשכים אליו יותר ויותר אנשי מקצוע ואמנים צעירים. המקום ידוע בעיקר בשל תעלת סן מרטן (Canal Saint-Martin), שאורכה כ-4.5 קילומטרים. בחודשים החמים נחמד לטייל על הגדה של התעלה, להשכיר זוג אופניים לרכיבה קלה או להצטרף למנהג המשפחות המקומיות ולערוך פיקניק עם גבינות, יין ולחם לצד המים.

מלונות מומלצים ברוע העשירי בפריז : 

 

הרובע האחד-עשר- באסטיל - רפובליק Paris 11st Arrondissement מבקרים מנוסים בפריז יוכלו להעיד שהעיר מתקדמת בהתמדה מזרחה, כמה מן האזורים שבעבר היו מוקצים הולכים ונעשים פתוחים ומזמינים יותר. מתגוררות כאן משפחות של מעמד הפועלים ויש כאן גיוון אתני גדול. זהו רובע מושלם לחובבי המסיבות, מכוון שיש פה היצע לא פרופורציונלי של ברים ומועדונים. בנוסף, עקב מחירי שכר הדירה הנמוכים, בחרו כמה שפים צעירים להקים כאן את המסעדות החדשות שלהם. מכוון שכך, עם מעט השקעה תוכלו למצוא חוויות קולינריות במחירים זולים בהרבה מהנהוג בצרפת. 

מסעדות ברובע האחד עשר בפריז : 

 

 

הרובע השניים עשר - גארד דה ליון- ברסי,  Paris 12st Arrondissement הרובע השתיים עשרה הוא חלק פחות מוכר של העיר, והוא כולל בעיקר בנייני מגורים. תוכלו לבקר שם בתחנת הרכבת ההיסטורית -Gare de Lyon ובפארק הציבורי הגדול (Bois de Vincennes) שהקים נפוליאון במחצית המאה ה-19 ומכונה "הריאות של פריז". בנוסף, ניתן לטייל בכיכר הבסטיליה (Place de la Bastille) אשר משתרעת על המפגש בין שלושה רובעים (12,11,4). הכיכר מסמנת את האזור בו שכן בעבר מבצר הבסטיליה ההיסטורי.

מלונות מומלצים ברובע השניים עשר בפריז:

 

 הרובע השלוש עשר - פאלס ד'איטלי - גאר ד'אוסטרליץ Paris 13st Arrondissement זהו רובע נשכח יחסית בפריז, שממוקם על הגדה השמאלית של הסיין. הרובע מאכלס בעיקר את האזור המרכזי של הצ'יינה טאון בעיר, עם פליטים סיניים שהגיעו למדינה בשנות ה-70 של המאה הקודמת. בנוסף, נמצא כאן הבניין המרכזי של הספרייה הלאומית של צרפת (Bibliothèque nationale de France).

מלונות מומלצים ברובע השלוש עשר בפריז :

 

הרובע הארבע עשר- מונאפארנס - פורט ד'אורליאון Paris 14st Arrondissement הרובע הארבע העשרה היווה בעברו מרכז תוסס לאמנויות ותאטרון, אולם כיום אין בו הרבה פעילות. ברובע נמצא אזור מונפראנס (Montparnasse) שבסוף המאה ה-19 משך אליו אינטלקטואליים רבים, צלמים ואמנים, פבלו פיקאסו למשל. בנוסף, ברובע ישנו בית קברות ידוע, בו קבורים כמה מאנשי הרוח המשפיעים ביותר במאה העשרים, כמו סימון דה-בובואר, סמואל בקר, שארל בודלייר וז'אן-פול סארטר.

מלונות מומלצים ברובע הארבע עשר :

הרובע החמישה עשר - מגדל אייפל - פורט דה וראסי Paris 15st Arrondissement זהו רובע שקט וצנוע הממוקם בחלק הדרום-מערבי של הגדה השמאלית. ברובע ישנם רחובות מקסימים ומטופחים עבור המתגוררים בהם, ופארק מים. הרובע משמש בעיקר כשכונת מגורים גדולה; מצד אחד אזור יוקרתי מאוד (הגובל ברובע מספר 7), ומן הצד השני אזור פריפריאלי נגיש וזול יותר. 

מלונות ברוע החמישה עשר :

 הרובע השישה עשר - טרוקדרו - פאסי, Paris 16st Arrondissement הרובע השש עשרה נחשב כשכונה המיועדת לעשירי פריז. האזור סביב רחוב Rue De Passy וכיכר ויקטור הוגו (Place Victor-Hugo) מציעים מרכזי קניות אלגנטיים במיוחד. ברובע שוכן מוזיאון חשוב (Musée Marmottan Mone) של הצייר קלוד מונה שהיה אחד ממובילי האימפרסיוניזם. בנוסף, תוכלו להשקיף מנקודה מרהיבה על הנוף של מגדל אייפל סמוך לכיכר Place de Trocadéro, וגם ליהנות מבתי קפה אופנתיים שמגישים מאפים מעולים כמיטב המסורת הצרפתית. 

מלונות ברובע השישה עשר בפריז :

 הרובע השבעה עשרה - פאלה דה קונגרס - באטיניולס Paris 17st Arrondissement הרובע השבע עשרה ממוקם בפינה הצפון-מערבית של העיר. הוא מכיל בתוכו כמה שכונות בעלות אופי מגוון, שמאכלסות זו לצד זו את המעמד הבינוני והמעמד הגבוה. אחת השכונות נקראת "Batignolles" והיא יכולה להתאים למי שמבקש לברוח ממסלולי התיור הרגילים. מתגוררת בה אוכלוסייה אתנית ממעמד הפועלים, והיא הפכה בשנים האחרונות לאזור פופולרי עבור אמנים צעירים שמחפשים מרחב עבודה זול.

מלונות ברובע השבעה עשר בפריז :

 הרובע השמונה עשר - Paris 18st Arrondissement רובע זה ממוקם בפסגה של גבעה המשקיפה על פריז, ויש בו אווירה המזכירה כפר קטן. זהו רובע שידוע בעיקר בשל הסגנון האמנותי שלו, ויש בו סופרים, ציירים ואמנים רבים. מומלץ לבקר בשכונת מונמארטר (Montmartre) המפורסמת, שם נמצאת בזיליקת "הלב הקדוש" (Sacré Coeur) ממנה אפשר לתצפת על הנוף עוצר נשימה של העיר. יתר על כן, תוכלו לבקר בכיכר טרטרה (Place du Tertre), שכאשר מזג האוויר נעים יושבים בה מאיירים וקריטוריסטים רבים, שמציעים ליצור עבורכם פורטרט מקורי. באזור יש גם חנויות מזכרות רבות, ומסעדות המגישות מנות מסורתיות מהמטבח הצרפתי.

הרובע התשע עשרה - Paris 19st Arrondissement הרובע התשע עשרה ממוקם בצד הצפון-מזרחי של פריז. עד לא מזמן הוא סיפק עניין מועט בלבד עבור תיירים. עם זאת, האזור עובר התחדשות משמעותית והופך למקום אורבני עם הרבה מה להציע. תוכלו למצוא כאן בתי קולנועים חדישים, פארק ציבורי רומנטי ורחב ידיים (Parc des Buttes Chaumont), מוזיאון המדע והתעשייה (Cité des sciences et de l'industrie) והרבה מסעדות וחנויות בסגנון אתני. הרובע העשרים - Paris 20st Arrondissement הרובע האחרון במספרו בפריז ממוקם על הגדה הימנית, והוא נחשב כאחד מהצפופים שברובעי העיר. זהו אזור עם אופי מחוספס שמתגוררת בו אוכלוסיה של מעמד פועלים ומהגרים. הרובע מושך אליו התעניינות מצד אמנים שמחפשים את הצבעוניות של השולי והנדחק, כמו התיעודים של הצלם וילי רוניס לדוגמה. המחירים הזולים יחסית של הדיור, קורצים לקהל צעיר שהולך ואט אט משנה את הצביון החברתי ברובע. תוכלו למצוא שם חנויות רבות ומסעדות בשפע.

 

Zamir Sivan CEO