התמצאות והגעה למרכז פריז מנמל התעופה

פריז עיר האורות, אחת מהערים המיוחדות בעולם להסתובב ולטייל ברגל, לשוטט ברחובות הקטנים, או בשדרות העצומות והקסומות. להיתקל בטעות בחנות כזו או אחרת, פארק, מוזיאון ואפילו ארמון בא בימים. חלק מהכיף שבטיולים רגליים במיוחד בפריז זה הספונטניות, לאן שהרגלים יובילו לשם נלך, ( לחלק מהאנשים לפחות ), לחלק אחר של המטיילים בפריז חשוב יותר ההתמקדות באתרים, להספיק ולראות ולחוות כמה שיותר מההיסטוריה והרומנטיקה שהעיר מציעה, לשם כך כדאי לדעת לאן הולכים, לאיזה כיוון אתם מיועדים ובאיזה רובע אתם. פריז היא עיר גדולה, עם הרבה נתונים פיזיים ומרחק מאתר אחד למשנהו. עמוד זה, "התמצאות והגעה לעיר " יעזור לכם, יכוון אתכם בעיר הנפלאה הזו, אם זה בתוך העיר ואם זה איך להגיע משדה התעופה.

משדה התעופה לעיר :

ישנן שלוש אפשרויות עיקריות להגיע מנמל התעופה לעיר, קודם כל נציין שיש שני נמליי תעופה עיקריים בפריז.
 1. Orly-ORY, אשר ממוקם כ-19 ק"מ דרומית לפריז. זה הדה התעופה הפחות רלוונטי לתייר הישראלי בפריז.
2. נמל תעופה שארל דה גול, הממוקם 28 ק"מ צפון מזרחית לעיר, זהו שדה התעופה הבינלאומי הרלוונטי לישראלים. Charles de Gaulle - CDG, או roissy על שם הפרבר שהוא נמצא בו.

מונית - התשובה לאם כדאי להגיע לפריז מהשדה התעופה נתונה בתנאים שלכם, אם יש לכם ילדים, הרבה מזוודות כבדות ואם יש לכם תקציב נדיב, אזי התשובה היא בהחלט כן, אם הנכם " קלילים " , עם תיק ואו נוסעים יחדים, אז לחלוטין כדאי לקחת אוטובוס או רכבת. המחיר של מונית מהשדה התעופה לעיר משתנה ע"פ השעה ביום, אבל מתחיל ב-45- יורו ויכול להגיע ל-60 יורו ואף יותר. שימו לב, יש לקחת מונית אך ורק מתחנת המוניות המסודרת של שדה התעופה, אל תתפתו לקחת מונית מאנשים שיציעו לכם באופן ישיר.

אוטובוס - ישנם מספק קווי אוטובוס עיקרים המגיעים לפריס משדה התעופה, באופן כללי, ישנו אוטובוס שיוצא כל רבע שעה מהשעות 6:00-20:45 מטרמינל 1, 2 ו3 וכל 20 דקות משעות 20:45-23:00, עלות הנסיעה, 10 יורו, האוטובוס מגיעה לבית האופרה של פאריז, Operabus.
אוטובוסים נוספים המגיעים משארל דה גול לפריז : אייר פראנס 2 - 6:00-23:00 45 דקות, 15 יורו, מנמל התעופה לשער הניצחון, קצה שאנז אליזה. ילדים עד גיל 11, חצי מחיר.
 RATP 350 - שלושה כרטיסי מטרו, או 5.10 יורו כל חצי שעה, כשעה נסיעה, 5:30-23:00 בין נמל התעופה לגאר דה לאסט בצפון פריז.
RATP 351 - שלושה כרטיסי מטרו, 5.10 יורו כל חצי שעה, כ-50 דקות, 5:30-23:00, נמל התעופה לפלאס דה לה נאסיון במזרח פאריז.
Roissybus  - שאטל שמגיע לאופרה גארניה של פריז, יוצא מכל הטרמינלים מלבד טרמינל 2G. מחירו 10 יורו, יוצא כל 15 דקות, זמן נסיעה עד שעה, 5:30-23:00.
The Nocttilien - מערך אוטובוסים ליליים, קו 120 מגיע עד  Corbeill-Essonnes, קו 121 ל La Verriere, קו 141 ל Paris-Gare de Le'st. האוטובוסים עוצרים בטרמינלים 1, 2F ו 3.
רכבת - הרכבת היוצאת משדה התעופה לפריז היא RER קו B, שעות - 5:00-23:00 כל עשר דקות רבע שעה, כ-10 יורו. הרכבת יוצאת מטרמינל 2 ו 3 ועוצרת בתחנות הבאות :
Gare du Nord, The London to Paris eur-Station, Chatelet les Hales, Super Exchange station, Saint Michel/Notre Dam, Luxenburg, Port Royal, Denfert, Cite Univercity. הרכבת ממשיכה דרומה לכיוון שדה התעופה אורלי, אך צריך להחליף רכבת בתחנת Antony.

התמצאות בפריז :

מספר דרכים להסתובב בפריז, מטרו, הרכבת, אוטובוסים, מוניות אופיים עירוניות וכמובן ברגל, השאלה הנשאלת היא לאיזו מטרה הטיול הספציפי וכמה זמן יש לכם, אם אתם צריכים להגיע לנקודה מסוימת העיר בשעה מסוימת, אזי תחבורה ציבורית תהיה יעליה, אם אתם לא ממהרים, אז כדאי לחוות את העיר רגלית ואו אופניים עירוניות יהיו רלוונטיות.

מטרו - אחת מהדרכים הנוחות, הזולות והיעילות לטייל בפריז זה המטרו. ישנם כ-300 תחנות מטרו בעיר, אתם תזהו את התחנות ע"פ ה- M הצהובה המציינת את המטרו. 16 קווים, 1-14 ו 3bis ו  7bis, הקווים מסומנים בצבעים שונים, לכל קו שני כיוונים, ניתן להבין זאת ע"י שם הקו לדוגמא :  Balard/Creteil . ראו שאתם הכיוון הנכון ע"י בדיקת התחנה שלכם ברשימת התחנות של הקו הנתון. בתוך הרכבת תמצאו מפה של המטרו ומפת התחנות של הקו הספציפי. כמו כן מפות של המטרו ניתן להשיג חינם בעת רכישת כרטיס.

המטרו פעיל יום בימו כולל חגים,  מ- 6:00 עד 24:30, בימיי ראשון וחגים זמני הרכבת פחות תכופים, בימי שישי ושבת זמני הרכבת יכולים להגיע גם ל-1:00 בלילה ושבת אף ל-2:00. על הפלטפרומה ישנו שעון המראה מתי רכבת הבאה מגיעה. הכרטיס הלבן מקנה לכם נסיעה של שעתיים. המטרו מתנהל בגבולות העיר, כאשר המרכז הוא מספר 1, וככל שמתרחקים המספרים עולים עד 5, כך שאם אתם באים משדה התעופה לעיר, אזי מאזור 5 ל-1..

ברכישת כרטיסיי המטרו ניתן לטייל גם ברכבות RER בתוך העיר, אוטובוס, חשמלית. כרטיס הלבן עולה 1.70 יורו, וכרטיסייה של 10 נסיעות עולה 12.70 יורו

Sortie- יציאה

RER

ראו גם :  מספר שעות בפריז - השכרת רכב בפריז - מלונות מומלצים בפריז

Zamir Sivan CEO