רובעיי פריז

התמצאות בעיר :
ישנם 20 רובעים לפריז, הרובעים נקבעו ע"י נאפוליון ב-1860. הרובעים נעים מהרובע הראשון אשר במרכז פריס צפונית לנהר הסן, צפונית אליו צמוד רובע מספר 2 ומשם עם כיוון השעון עד כאשר אט אט הרובעים מתרחקים ומתרחבים.

הרובע הראשון - לובר - שאלה, באנגלית נקרא Paris 1st Arrondissement. זהו אחד מהרובעים הקטנים עם כמות אוכלוסיה הנמוכה ביותר. הרובע מיועד מתפקד כרובע מנהלתי, מסחר, בנקים, כמובן שתיירות, יש בו מוזאונים, פארקים, ברים, מסעדות. מבקרים בו כ-800,000 מדי יום. מהאטרקציות החשובות ברובע מספר 1 בפריז, אז יש לנו את המוזיאון הפןפלרי בעולם, הוא הלובר, The Louvre, גני טווילרי, מוזיאון האורנז'רי, תחנת הרכבת שאטלה - לה אל, מתחנות רכבת הגדולות בעולם. כנסיית סנט אסטאש, הכנסייה הגותית סנט שאפל ועוד הרבה אטרקציות.

מלונות מומלצים במיוחד ברובע לובר שאלה :

Hotel O Paris by Elegancia - פרטים והזמנה
Best Western Premier Hotel Opera Richepanse - פרטים והזמנה

הרובע השישי - סנט ג'רמיין - לוקסנבורג, הרובע השישי של פריס הינו מהפופולרים של העיר, ממוקם מדרום לנהר הסן, ידוע בעיקר בגלל כנסיית סנט. ז'רמן, מנזר בנדיקטי שהוקם המאה ה-6, כמו כן ברובע ממוקמת שדרת סן. ז'רמן הפופולרית המשתרעת כעל 3 ק"מ, מהשדרות הידועות בעולם עם חיי לילה תוססים, השדר ה הייתה אופנתית עוד מהמאה ה-17, במאה ה-20 חיי הלילה במקום פורחים, כיום ברים, מסעדות ובתי קפה הידועים בעולם ממוקמים במקום, קפה לה די מאגו למשל שהיה מוקד משיכה לכל המי ומי, כמו כן עד היום השדרה מושכת אליה אמנים, סופרים... מכל העולם. ברובע השישי תוכלו ליהנות גם מאתרים כמו מוזיאון אורסה- אומנות אימפרסיוניסטית, מוזיאון הפסלים רודן, הקטקומבות - לאלה שמסתדרים במקומות סגורים, לאלה שלא מפחדים מדברים אפלים כמו גלגלות, אז המקום מומלץ, אתם יורדים במדרגות תלולות שלא נגמרות ומגיעים למבורך של גלגלות ועצמות של כ-2 ק"מ.

מלונות מומלצים ברובע השישי של פריז :

Au Manoir Saint German - פרטים והזמנה
Best Western A La Villa des Artistes -פרטים והזמנה

הרובע השמיני - שאנז אליזה - מדלן,  הרובע השמיני של פריז, הינו אחד מהרובעים הפופלרים, ריכוז הגבוה של המלונות נמצא באזור זה.. והסיבות הן האטרקציות שיש לרובע להציע, מהחשובות מהן, שדרות שאנז אליזה, מהשדרות הפופלריות בעולם, עם החנויות היוקרתיות והמותגים ובתי הקפה והמסעדות, בקצה אחד של השדרה כיכר קונקורד ובקצה שבני אתר נוסף מאוד חשוב של הרובע ושל פריז בכלל, אחד מסמלי פריז, שער הניצחון, כמו כן ברובע ממוקם משרדו של נשיא צרפת.

מלונות מומלצים ברובע השמיני :

Hotel Elysees Mermoz - פרטים והזמנה 
Hotel De L'Arcade - פרטים והזמנה

הרובע התשיעי של פריז - האופרה - האוסמן, רובע מספר 9 גובל עם רובע מספר 8 במערב, 10 במזרח ורובע 2 בדרום. הרובע מתאפיין באוכלוסייה מגוונת, אך בוגרת יותר, בדרומו של הרובע התשיעי ניתן לחוש פעילות מרובה יותר, חיי לילה פוריים יותר. ברובע ניתן לגלות חצרות יפות ורחובות קטנים ונסתרים. בתי קולנוע וחנויות יוקרה לרוב. בשדרות אוסמן ניתן לפגוש ולשוטט בחנויות כלבו יוקרתיות אליהן מגיעים מכל העולם, גאלרי לפייט למשל.

מלונות מומלצים ברובע התשיעי בפריז :

Sait-Petersbourg Opera - פרטים והזמנה
Intercontinental Paris Le Grand - פרטים והזמנה

הרובע הרביעי של פריז - מרכז פומפידו - מארה,  הרובע הרביעי גובל עם רובע ממספר 1 במזרח. ברובע מונומנטים חשובים כמו מרכז פומפידו, המוזיאון לאומנות מודרנית הייחודי, עם הצינורות אשר ממוקמים מחוץ לבניין, כמו כן ברובע אחת מהכנסיות הידועות בעולם בכלל וכמובן בפריז, קתדרלת נוטרדאם המפוארת והמרתקת. תוכלו לראות את עריית פריז במבנה מתקופת הרנסאנס, Place de vosges, ניתן לטייל גם בחלק הדרומי של  La Marais מימיי הבייניים החלק ההיסטורי של פריז, כיום מזוהה יותר עם קהילת הגאה. ברובע הרביעי תוכלו ליהנות מרחובות צרים, בתי קפה לרוב ותעסוקה רבה.

מלונות מומלצים ברובע הרביעי של פריז :

Hotel Caron - פרטים והזמנה
Villa Mazarin - פרטים והזמנה

הרובע החמישי של פריז - הרובע הלטיני, הרובע של הסטודנטים, ללא ספק מהרובעים הצבעוניים יותר, מאופיין בחנויות ייחודיות של בגדים זולים, חנויות ספרים ותקליטים ומסעדות מזרחיות זולות, כמו כן מוסדות לימודיים חשובים לרבות האוניברסיטה. אחת מהחנויות החשובות יותר בתרבות הספרות של המאה ה-20 ממוקמת ברובע הלטיני בפריז, היא שייקספיר אנד קומפאני, החנות המזוהה עם דור הביטניקים, ג'ק קארוואק, המינגווי, ווילאם ס. בורוז, שחלקם היו פוקדים את המקום. השם " רובע הלטיני " מתייחס לשפה הלימודית באזור עוד מימיי הבייניים. ממוקם בגדה השמאלית של הסיין, אווירה צעירה וחיה, חיי סטודנטים. חלק האתרים שניתן לראות הם כמובן אוניברסיטת סורבון, מהאוניברסיטאות היוקרתיות בעולם, נוסדה ב-1253.  ברובע תמצאו את " גשר האהבה " גשר שמתחיל ברציף טורנל ברובעי הלטיני ומסתיים איל דה לה סיטה, על הגשר נעולים מאות מנעולים של אוהבים בפריס, אשר נעלו את המנעול והשליכו את המפתח לנהר, ( רק בפריז..).  רחוב רו מופטאר הרחוב הראשי עם מרצפות רומיות, מכון העולם הערבי - מוזיאון לאומנות ערבית בבניין יוצא דופן שנבנה בשנות ה-80 עם טכנולוגיית אור וחום ייחודית, הגן הבוטני - ז'ארדן דה פלאנט, ניתן לראות גם את הפנתיאון ושדרת סן מישל.

מלונות מומלצים ברובע הלטיני :

Hotel Minerve - פרטים והזמנה
Grand Hotel Saint Michel - פרטים והזמנה


 


michael kors greece nike greece polo ralph lauren greece polo ralph lauren outlet